4-go września WordPress 4.0

Home » Blog

Nowe, główne wydanie WordPresss’a oznaczone jako 4.0 i nazwane Benny (jak zawsze od muzyka jazzowego Bennego Goodmana) pojawiło się w naszych kokpitach 4 września br.

Lista najważniejszych zmian dla użytkowników:

1) Nowy, ulepszony widok biblioteki mediów, wyświetlany jako miniatury w układzie grid (siatka). W końcu zdecydowanie łatwiejsze i wygodniejsze zarządzanie obrazkami.

2) Zmiany w edytorze wizualnym WYSIWYG
a) w WordPressie 4.0 zobaczymy podgląd mediów osadzanych przez oEmbed, czyli np. z YouTube. Wystarczy, że wstawimy link prowadzący do filmu a po chwili pojawi się on w oknie edytora;
b) pasek edytora z narzędziami został “przyklejony” do okna i pozostaje zawsze widoczny, nawet jeżeli nasz wpis jest baardzo długi;

3) Nowy widok instalatora wtyczek, który zaskoczy Was pozytywnie. Zamiast listy zobaczymy trzy zakładki: Polecane, Popularne i Ulubione, a proponowane dla poszczególnych zakładek pluginy wyświetlane są w estetycznych boksach. Oczywiście identycznie wygląda lista wyników wyszukiwania wtyczek.

4) Pojawił się panel do zarządzania wigdetami w funkcji Personalizacja, dzięki czemu mamy podgląd do wprowadzonych modyfikacji na żywo.

Oferta