Jak zrobić kurs online na WordPress?

Home » Blog

Jeśli zastanawiałeś się nad stworzeniem kursu online i zarabianiu na swojej wiedzy, to mamy dobrą wiadomość. Jeszcze nigdy nie było to takie proste!

Ponadto, jeśli masz już serwis, bloga na WordPress’ie to możesz zacząć bez wydawania pieniędzy na zakup potrzebnych narzędzi. Wystarczy jeżeli zainstalujesz wtyczkę LearnPress – WordPress LMS Plugin i dokonasz prostej konfiguracji.

Wykorzystując jedynie podstawową wiedzę z zakresu tworzenia treści w WordPress’ie możesz zacząć tworzyć swój pierwszy kurs:

  • Możesz publikować kursy płatne i bezpłatne.
  • Każdy kurs może składać się z wielu lekcji.
  • Dzięki możliwości tworzenie quizów i testów egzaminacyjnych, Twoje kursy online mogą mieć profesjonalny charakter.
  • Co ważne, każdy z kursantów może mieć swoje indywidualne konto w systemie, dzięki czemu może kontynuować naukę na dowolnym kursie, na który zapisał się w dowolnym czasie.

Co równie istotne, kurs możesz sprzedać za pomocą bezpłatnej integracji z systemem Paypal. Możliwa jest również sprzedaż za pomocą innych bramek płatniczych czy kart kredytowych, dzięki integracji z wtyczką WooCommerce (Sklep WordPress), ale te rozszerzenia są już dodatkowo płatne, choć nie są to duże kwoty (kilkadziesiąt dolarów). Do integracji LearnPress z WooCommerce wykorzystujemy WooCommerce ad-on for Learnpress. Dzięki tej integracji stosunkowo łatwo możemy uruchomić płatności poprzez wykorzystywane w Polsce bramki płatnicze (przelewy24, payU, dotPay, tPay) oraz połączyć się z innymi systemami np: do wystawiania faktur vat (iFirma, wFirma, Infakt). Jest to szczególnie istotne przy tworzeniu zautomatyzowanego systemu obsługi procesu w polskich realiach.

Do LearnPress możesz również dokupić dedykowane szablony graficzne, które często zawierają w pakiecie płatne wtyczki. Z pewnością będzie to interesująca opcja dla osób, którym zależy na profesjonalnym wyglądzie własnej platformy e-laerningowej i maksymalnym wykorzystaniu możliwości wtyczki. Więcej informacji o dostępnych rozszerzeniach i wtyczkach znajdziesz na stronie producenta, firmy ThimPress. Warto jednak zaznaczyć, że nie potrzebujemy dedykowanego szablonu – możliwe jest uruchomienie szkoleń online w istniejącym serwisie WordPress opartym o prawie dowolny szablon graficzny.

LearnPress – filmiki instruktażowe

Poniżej prezentujemy kilka filmów z YouTube, które pozwolą Ci zacząć. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie instalacji i konfiguracji platformy e-learningowej na WordPress’ie to zachęcamy do kontaktu z nami.

Jak za darmo stworzyć kurs online – wtyczka LearnPress

LearnPress WordPress LMS tutorial – with Education WordPress Theme

Jak stworzyć własny kurs online na WordPress – za darmo i szybko

WordPress LMS Plugin: Sell Online Courses With LearnPress

Darmowa konsultacja

To 20 minutowa rozmowa, którą możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu związanego z Twoją nową lub aktualną stroną internetową! Umówimy dogodny dla obu stron termin. Oddzwonimy do Ciebie maksymalnie w ciągu 24 godzin.

Opieka WordPress