Dlaczego strona na WordPress?

10 powodów dla których tworzenie stron w wordpress jest najlepszą opcją dla małej i średniej firmy:

  1. WordPress jest najbardziej popularnym system do zarządzania treścią CMS (Contenty Management System) i obsługuje ponad 30% wszystkich serwisów internetowych na świecie!
  2. Łatwy, intuicyjny panel administracyjny ułatwiający wprowadzanie i aktualizacja informacji, zdjęć w serwisie. (również za pomocą smartfona).
  3. Wyszukiwarka Google lubi strony oparte na WordPressie. Dodatkowo możemy zastosować bezpłatne rozszerzenia (plugins) aby lepiej zoptymalizować serwis pod kątem wyników wyszukiwania (SEO).
  4. Szybki czas uruchomienia strony (nawet kilka dni jeśli masz komplet informacji i zdjęć).
  5. Bogaty wybór bezpłatnych i płatnych szablonów graficznych (theme, template), które obniżają koszty i czas uruchomienia nowej strony nie zapominając o jej pięknym i profesjonalnym wyglądzie.
  6. Obecnie, projektowanie stron WordPress odbywa się z uwzględnieniem podejścia RWD (Responsive Web Design). Dzięki temu Twoja strona będzie dobrze wyświetlała się nie tylko na komputerach ale również na smartfonach i tabletach (strona mobilna).
  7. Bardzo duża ilość płatnych i bezpłatnych wtyczek (plugins) rozszerzających standardowej funkcjonalności WordPressa. Istnieje możliwość stworzenia dedykowanego szablonu graficznego oraz dedykowanych rozszerzeń dla Twojej firmy. Dzięki wtyczce WooCommerce możesz szybko uruchomić funkcjonalność sklepu w WordPress.
  8. Stały rozwój systemu i aktualizacje gwarantują zgodność z najnowszymi technologiami internetowymi i zwiększają bezpieczeństwo serwisu.
  9. Dzięki dużej popularności WordPressa a rynku dostępnych jest wiele osób i firm oferujących swoje usługi w tym zakresie. Zawsze szybko i stosunkowo łatwo możesz skorzystać z ich usług. Dodatkowo dostępne są również książki i szkolenia.
  10. Niższe koszty wdrożenia i utrzymania serwisu w stosunku do dedykowanego systemu CMS.

Czy wiesz, że na stronie WordPress możesz uruchomić funkcjonalność sklepu internetowego?


Procentowy udział poszczególnych systemów CMS w rynku (źródło)

CMS WordPress - statystyki

33%

tyle wynosi procentowy udział strona działających na WordPressie w całym internecie (źródło). Mnóstwo, bo aż

55 134

wtyczek (plugin) do WordPressa dostępnych jest na oficjalnej stronie.


W zakresie WordPress’a możemy Ci pomóc w następującym zakresie:

Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o WordPressie w sekcji informacje.