Szablon bezpłatny, premium czy dedykowany dla firmowej strony www?

Home » Blog
szablony wordpress

Proces wyboru rodzaju szaty graficznej dla strony internetowej tworzonej na WordPress’ie powinniśmy rozpocząć od przemyślenia naszych potrzeb oraz określenia budżetu jakim dysponujemy. Ten wybór ma kluczowy wpływ na cenę strony na WordPress. Najważniejsze, że w każdym przypadku otrzymamy profesjonalną stronę www dla swojej firmy.

Szablony bezpłatne

Stworzenie strony firmowej na bezpłatnym szablonie jest jak najbardziej możliwe. Jednak trzeba liczyć się z tym, że bezpłatny szablon nie zaoferuje nam oszałamiającej grafiki ani zbyt wielu możliwości zarządzania jego ustawieniami, ponieważ ich po prostu nie ma lub jest ich niewiele. Layout’y bardziej zaawansowane graficznie, które możemy bezpłatnie ściągnąć z różnego rodzaju serwisów najczęściej zawierają “wszyte” przez autora linki wychodzące, które mogą mieć negatywny wpływ na pozycję takiej strony w wyszukiwarce. Dlatego Globalmedia udostępnia swoim klientom szablony do stron wordpress’owych o całkiem spory możliwościach i ładnej grafice z wybranego, sprawdzonego i opłaconego abonamentem źródła. Posiadają wersje demo, dzięki czemu możemy zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądała gotowa strona. Szablony te dla naszych klientów są bezpłatne, co nie znaczy, że strony z ich wykorzystaniem są gorsze. Struktura menu musi być dobrze przemyślana pod kątem słów kluczowych, z dobrymi merytorycznie, obszernymi i autorskimi tekstami oraz ładnymi zdjęciami.

Szablony premium

To zaawansowane szablony tworzone przez profesjonalnych grafików i deweloperów. Pozwalają w pełni wykorzystać możliwości jakie daje WordPress a także z poziomu panelu szablonu zarządzać ustawieniami graficznymi i funkcjonalnymi. Co oznacza, że w większości gotowych template’ów mamy wpływ na rodzaj czcionki, kolory linków, przycisków, tła lub możemy załadować własne tło. Szablony zawierają od kilku do kilkunastu widetów, które możemy wykorzystać w różny sposób, uatrakcyjniając stronę czy ułatwiając użytkownikowi nawigację. Mamy możliwość zbudowania strony głównej za pomocą gotowych “klocków” lub uzupełniamy jej treść we właściwych boksach a szablon dba o to, by wyświetlały się we właściwych miejscach. Możemy także zmienić rodzaj pokazu slajdów na stronie głównej. Wszystkie możliwości, które oferuje dany template obejrzeć w wersji demonstracyjnej.

Szablon pozwala w dowolnym momencie przebudować lub rozbudować menu serwisu, przebudować stronę główną, czy dodać lub usunąć sidebar’y bez udziału programisty. A stworzenie strony www w oparciu o szablon trwa zdecydowanie krócej niż przygotowanie strony z własną grafiką, ponieważ omijamy pracochłonny i czasochłonny etap zaprojektowania layout’u. Należy jednak pamiętać, że korzystając z gotowych rozwiązań poniekąd musimy dostosować się do tego, co nam proponują.

Dedykowany szablon graficzny

Takie dedykowane rozwiązanie gwarantuje spełnienie wszelkich oczekiwań i wymagań klienta. Strona internetowa z własnym motywem graficznym wymaga dużego zaangażowania klienta, grafika a w późniejszym etapie programisty. Jednak z uwagi na wysokie koszty i długi czas realizacji obecnie, rzadko jest stosowany.

Dedykowany szablon CSS

Jest to optymalne rozwiązanie dla klientów którym zależy na prostocie i szybkości działania strony (co obecnie jest bardzo ważną cechą). Taki szablon wykorzystuje przede wszystkim typografię, ikony i kolory. Ilość grafiki ograniczona jest do niezbędnego minimum. System posiada jedynie te funkcjonalności jakich potrzebuje klient. To ułatwia administrację, aktualizację systemu i pozytywnie wpływa na szybkość ładowania serwisu w przeglądarce internetowej. Nasza strona globalmedia.com.pl działa właśnie na takim szablonie.

Podsumowanie

1. Jeżeli dysponujesz niewielkim budżetem ale chciałbyś mieć prostą i szybko działającą stronę wybierz dedykowany szablon CSS. W Globalmedia otrzymasz go w cenie stworzenia strony www.

2. Jeżeli dysponujesz większym budżetem, masz większe wymagania w stosunku do szaty graficznej ale jednocześnie zależy ci na dużej uniwersalności i wielu opcjach dostępnych z poziomu panelu administracyjnego wybierz stworzenie strony www w oparciu o szablon premium.

3. Jeżeli dysponujesz dużym budżetem, masz wysokie wymagania w stosunku do szaty graficznej i ze względów wizerunkowych wolisz mieć stronę internetową z zaprojektowaną dla siebie grafiką wybierz opcję stworzenia serwisu w oparciu o WordPress’a z projektem graficznym.

Cennik tworzenia stron www znajdziesz tutaj.

Oferta