WooSidebars – stwórz dowolną ilość sidebars dla stron i wpisów w WordPressie

Home » Blog

Jeżeli wordpressowy motyw, którego używasz nie ma możliwości generowania własnych sidebarów, które będą wyświetlały zawartość wigetów dokładnie tam, gdzie chcesz, to wtyczka Woo Sidebars jest rozwiązaniem, którego szukasz.

W banalnie prosty sposób utworzysz nowe sidebary i przypiszesz im wyświetlanie na konkretnych stronach, szablonach stron, typach wpisów, kategoriach, wpisach ze wskazanej kategorii.

Jak to zrobić?

Instalujemy WooSidebar poprzez Kokpit – Wtyczki – Dodaj nową – Szukaj wpisując jej nazwę i wyszukując w repozytorum. Lub pobieramy paczkę WooSidebars i instalujemy Kokpit – Wtyczki – Dodaj nową – Wyślij na serwer. Lub rozpakowujemy zip i wgrywamy do folderu /wp-content/plugins przez klienta FTP.

Po instalacji i aktywacji w Kokpit – Wygląd pojawi nam się dodatkowa zakładka Widget Areas.

własny sidebar wordpress

Klikamy Add New – dodajemy własny sidbar. Nadajemy mu tytuł; opis nie jest obowiązkowy. Aby wyświetlić wszystkie opcje ustawień klikamy w ikonę Advanced w prawym górnym rogu pola Conditions. Wtedy oprócz listy stron, które już utworzyliśmy w naszej instalacji WordPressa zobaczymy 5 dodatkowych zakładek, które pomogą doprecyzować miejsce wyświetlania widgetów. Wystarczy zaznaczyć checkbox z nazwą strony, kategorii by zawartość tworzonego sidebar wyświetliła nam się tam, gdzie chcemy.

własny sidebar wordpress

Na koniec po prawej, wybieramy sidbar, który chcemy zastąpić nowym (domyślny, albo stopka, lub inne) i publikujemy. W efekcie w zakładce Kokpit – Wygląd – Widgety zobaczymy nowe pole, na które będziemy mogli przeciągnąć wybrane widgety i wyświetlić ich zawartość na stronach, kategoriach wpisów które oznaczyliśmy.

własny sidebar wordpress

Wtyczka jest bezpłatna i kompatybilna z WordPressem 3.8.1.

Oferta