WordPress 3.8 zgodnie z planem

Home » Blog

Zgodnie z zapowiedziami nowa wersja WordPressa o numerze 3.8 została wydana 12 grudnia br. 3.8 “Parker” zawdzięcza swoją nazwę amerykańskiemu saksofoniście jazzowemu Charliemu Parkerowi.

Nowa wersja naszego ulubionego CMS to przede wszystkim ogromne zmiany w panelu administracyjnym, dzięki którym nowy wygląd zyskał kokpit, zarządzanie motywami a także zarządzanie widgetami (czyli to, na co czekaliśmy najbardziej).

Panel administracyjny zyskał możliwość wyboru koloru z pośród ośmiu dostępnych opcji a obok tytułów zakładek pojawiły się nowe ikony. Zrezygnowano tym samym z gradientów i odcieni szarości, które dominowały do tej pory. Nowy wygląd uzyskał również kokpit – przebudowano wyświetlające się widgety, usunięto nie działający widget “Odnośniki do witryny”. Co najważniejsze odświeżony panel bardzo dobrze wyświetla się na urządzeniach mobilnych.

W zakładce zarządzania motywami zobaczymy większe miniatury zainstalowanych skórek a także dodatkowe okno zawierające informacje o wybranej skórce, wyświetlane w momencie kliknięcia w interesujący nasz szablon.

Ekran zarządzania widget’ami bardzo zyskał i jego obsługa będzie dużo wygodniejsza. Pomniejszono pole dostępnych widgetów na korzyść obszaru z panelami bocznymi.

Należy wspomnieć także o nowym domyślnym motywie, który pojawił się wraz z WordPressem 3.8 – Twenty Fourteen. Twenty Fourteen jest rzecz jasna responsywny i kompletnie inny od swoich poprzedników – stworzono go w stylu magazine.

Czekamy na polskie tłumaczenie a także na poprawkę do 3.8.1.