WordPress 3.9 już w kwietniu?

Home » Blog

Zgodnie z kalendarzem dostępnym na wordpress.org wydanie WordPressa oznaczonego numerem 3.9 zaplanowano na 15 kwietnia. W tym roku ma pojawić się również wersja 4.0. Zmiany w WordPressie 3.9 będą dotyczyły przede wszystkim edytora wizualnego a także ekranu zarządzania widgetami i personalizacji motywu.

Nowy sposób zarządzania widgetami zostanie wprowadzony za pomocą gotowej już wtyczki Widget Customizer, która zostanie włączona do core WordPressa. Dzięki temu zmiany w polach widgetów będą dostępne w podglądzie na żywo; widoczne jedynie dla administratora, natomiast niewidoczne dla użytkownika do momentu zapisania zmian. Opcja ta ma zostać udostępniona w zakładce Personalizacja motywu. Ponadto zmieniony ma zostać także sam ekran zarządzania widgetami.

Planowane na kwiecień wydanie 3.9 będzie zawierać nową wersję edytora wizualnego TinyMCE. W tej chwili WordPress korzysta z wersji 3.x a aktualną na tą chwilę wersją jest 4.x. Dzięki tej zmianie otrzymamy nowy interfejs edytora oraz sporo innych, drobniejszych usprawnień.

Opieka WordPress