Wydanie 3.7 – WordPress “Basie”

Home » Blog

Tradycyjnie, nowe wydanie WordPresssa nosi nazwę od nazwiska muzyka jazzowego – tym razem amerykańskiego pianisty Williama Jamesa Count Basie. W nowej wersji wprowadzono sporo poprawek błędów a także kilka nowych funkcjonalności, choć nie tak istotnych, jak w wydaniu 3.6.

A więc co nowego dla użytkowników?

Przede wszystkim automatyczna aktualizacja. Jeżeli będą się pojawiały nowe wersje z drobnymi poprawkami lub wydania krytyczne dla bezpieczeństwa, WordPress zaktualizuje się automatycznie. Nie dotyczy to wydań głównych, co oznacza, że np. z wersji 3.7 do 3.8 nadal będziemy musieli samodzielnie aktualizować WP. A o automatycznej aktualizacji administrator zostanie powiadomiony mailowo. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, opcja ta, daje dodatkowe możliwości, mianowicie wyłączenie automatycznych aktualizacji oraz włączenie automatu również dla wydań głównych.

Udoskonalone wyszukiwanie. Dotychczas wyniki wyszukiwania były wyświetlane według kryterium daty. W aktualnej, ulepszonej wersji rezultaty wyszukiwania danej frazy zostaną zaprezentowane najpierw jako dopasowane do tytułów wpisów – cała fraza a potem poszczególne słowa; treści wpisów – cała fraza a potem poszczególne słowa; i dopiero na koniec sortowane według daty.

Udoskonalony miernik siły hasła, który oczywiście nie zabezpiecza WordPressa przed atakami.

Ponadto od wersji 3.7 tłumaczenia panelu WordPressa na języki narodowe powinny być dostępne szybciej, ze względu na plany, które zakładają, że tłumaczenie panelu, wtyczek, motywów, zostanie oddzielone od rdzenia systemu.

Pamiętaj! Zanim wykonasz aktualizacje WordPressa upewnij się, że Twój hostingodawca wykonuje kopie zapasowe Twojej strony internetowej lub sam zadbaj o backup, by w razie problemów mieć możliwość otworzenia serwisu z kopii zapasowej. A z aktualizacją czekamy do wydania poprawki z końcówką “1”.

 

Opieka WordPress