Google Speed Test na 100%

Home » Blog

Jak uzyskać 100/100 punktów w Google PageSpeed Insights – nasza droga.

Status na dzień: 09.XI.2018 Po ostatnich poprawkach jest lepiej ale potrzebne będą większe zmiany. Zastanawiamy się nad zmianą szablonu. Obecny wynik to: desktop – 88%, mobile – 73%.

Status na dzień: 11.III.2019 Wdrażamy CDN Cloudflare. Wyniki się nieznacznie poprawiają – dla wersji desktopowej dochodzimy do 90% ale na mobile niewiele powyżej 80%. Jako ciekawostka warto dodać, że kody śledzące Google Analitics ładujemy z poziomu aplikacji GA na platformie Cloudflare – nie wywołujemy ich z headera strony.

Status na dzień: 25.IV.2019. W połowie kwietnia zakończyliśmy pracę nad pierwszą wersją motywu potomnego „GLM” dla szablonu wordpressowego Understrap (obsługującego również funkcje sklepu WooCommerce). Naszym celem była stworzenie estetycznego, prostego szablonu nastawionego przede wszystkim na szybkość działania strony. W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy produkcyjnie naszą stronę na tym szablonie. Strona osiągnęła w teście szybkości Google najwyższy z możliwych wynik 100% dla witryn na komputery. Dla smartfonów strona sklasyfikowana jest jako “szybka” z wynikiem ponad 90%. To zachęca nas do dalszych prac nad rozwojem tej technologii ze szczególnym uwzględnieniem optymalizacji stron WordPress.

Status na dzień: 22.08.2019

Wyniki w Google Speed Test - wszystko na zielono

W ostatnich dwóch miesiącach spadły nam wyniki w Google Speed teście strony głównej dla urządzeń mobilnych. Prawdopodobnie Google zaostrzyło wskaźniki ale również wynikało to faktu, że doszły nowe bloki z informacjami (więcej danych do załadowania) oraz pogorszyła się prędkość odpowiedzi samego serwera internetowego na Zenbox’sie. W tym tygodniu zoptymalizowaliśmy naszą stronę aby przyśpieszyć jej działanie. Celem było przywrócenie dobrych wyników z kwietnia. Tym razem skupiliśmy się nad optymalizacją i zmianami w obszarze fontów (google fonts), stylów CSS oraz zdjęć na stronie głównej. Zrezygnowaliśmy również ze slajdera dla wersji mobilnej strony. Obecne wyniki nas zadowalają ale widzimy jeszcze kilka obszarów do optymalizacji i przyśpieszymy szybkość ładowania strony internetowej. 

Status na dzień: 30.IX.2019.

Mamy kolejne postępy w projekcie przyśpieszania naszej strony WWW. Testowo umieściliśmy kopię naszej strony na serwerze wirtualnym w chmurze publicznej Google Cloud Platform. Wybraliśmy podstawowy, ekonomiczny serwer ale bazujący na LiteSpeed Web Server z włączonym cachowaniem za pomocą ich wtyczki do WordPressa LiteSpeed Cache.Wyniki w google speedteście poszły do góry i bardzo nas zadowalają. Wersja mobilna naszej strony osiągnęła 95% a desktopawa zgarnęła całą pulę 100%. Prawda że super? Dobre wyniki skłoniły nas do podjęcia decyzji o produkcyjnej migracji naszych serwerów do chmury Google GCP (pod koniec roku).

Obecnie szybkość ładowania strony szczególnie do urządzeń mobilnych jest sprawą priorytetową  i niezbędną aby myśleć o wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwarki Google.  

Jeśli chciałbyś aby i Twoja strona na WordPressie działała szybko z wykorzystaniem naszego szablonu to serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami. Klienci, którzy zdecydują się na stworzenie strony internetowej nie ponoszą dodatkowych kosztów jeśli wybiorą dla swojej nowej strony ten szablon.

Dołącz do WordPressowego Newslettera!

Nie częściej niż raz w miesiącu otrzymasz od nas praktyczne wskazówki o WordPressie i nowości z naszego bloga. Dołącz bo warto!


Oferta