Ochrona firewall dla WordPress’a

Home » Blog

Zatrzymaj hakerów zanim wejdą na Twoją stronę.

Co to jest firewall dla WordPress
Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojej strony internetowej, to zapora sieciowa może być najważniejszym środkiem zapobiegawczym, jaki możesz podjąć. Zapora sieciowa to system bezpieczeństwa dla WordPress, który pomaga filtrować i blokować pakiety danych przed wchodzeniem lub wychodzeniem z twojej sieci komputerowej. Działa jako bariera między urządzeniem klienta a internetem, filtrowanie ruchu na podstawie wcześniej zdefiniowanych reguł. Profesjonalne strony internetowe oparte o WordPress korzystają z zapór sieciowych, aby chronić poufne informacje, blokując nieautoryzowany dostęp z zewnętrznych źródeł. Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie zainstalowanej zapory sieciowej może pomóc ci chronić się przed złośliwymi atakami podczas przeglądania internetu.

Z sieci internet do Twojej strony WWW przychodzi ruch internetowy w wielu źródeł z całego świata. Znaczna część tego ruchu jest generowana przez użytkowników twojej strony, potencjalnych klientów czy też klientów sklepu internetowego. Ale duża część tego ruchu generowana jest przez różnego rodzaju boty skanujące witryny (te dobre jakie chcemy aby to realizowały jak np: google) ale też przez niechciane boty czy wreszcie przez spamerów, hakerów i ich automaty.

Strona w Polsce jest narażona śr. na ok. ataki miesięcznie
Według Cyberfolks.pl

Jak działa firewall WAF?
Firewall’e WAF dla WordPress’a (zwane także Zaporami Aplikacji Internetowych) monitorują w czasie rzeczywistym, analizują i filtrują ruch przychodzący na naszą stronę przed nieautoryzowanym dostępem do zasobów i wrażliwych danych. Dzięki zaawansowanym algorytmom zapory mogą wykrywać potencjalne zagrożenia (np: ataki spamerów, próby cross-script scripting, sql injection,….) , zanim zaszkodzą twojemu systemowi, i zapobiegać im dostępowi do twojej sieci. Posidają różne wbudowane moduły odpowiedzialne za różne obszary ochrony.

Jakie typowe funkcjonalności ochrony posiada firewall WAF?

  • Analiza ruchu sieciowego pod kątem wstrzykiwania złośliwego kodu lub załadowaniem zawirusowanych plików
  • Zabezpieczenie przed wstrzykiwaniem złośliwego kodu SQL (SQL injection)
  • Ataki na skrypty
  • Blokada ruchu z adresów IP posiadających złą reputację, wykorzystywanych do ataków na inne witryny
  • Blocklist. Automatyczne blokowanie ruchu z adresów IP jakie atakują lub wykonują zakazane operacje na naszej stronie
  • Zabezpieczenie antySPAMowe
  • Blokada ruchu z wybranych krajów bazujaca na IP2Location
  • Przekierowanie zablokowanych użytkowników
  • Zmiana domyślnego adresu logowania
  • Zabezpieczenia Brute-force (próby odgadnięcia haseł)
  • Blokada użytkowników wprowadzających wielokrotnie złe hasła
  • Zabezpieczenie przed atakami na katalogi obejścia ( directory traversal attack)
  • Konfiguracja własnych reguł powodujących uruchomienie ochrony
  • Automatyczne pobieranie aktualnych baz danych (m.in. reguły wykorzystywane przez hakerów, czarne listy adresów IP listy podatności,…) wykorzystywanych do działania mechanizmów zabezpieczeń firewall.

Czy potrzebuję zaporę sieciową na mojej stronie internetowej?
Naszym zdaniem, zapora sieciowa firewall to niezbędne narzędzie do ochrony twojej strony przed złośliwymi żądaniami i atakami. Filtruje próby wykonania lub wstrzyknięcia programowania, które mogłoby zhakować twoją stronę. Hakerzy próbują wstrzyknąć złośliwy kod do twojej strony, a zapora przechwytuje cały ruch i sprawdza, czy żądanie zawiera jakikolwiek niebezpieczny kod. Poprzez kontrolowanie ruchu przychodzącego i blokowanie złośliwych żądań, zapora blokuje przesyłanie plików wykonywalnych, ataki wstrzykiwania SQL i wiele więcej.

Czy ochrona WAF Firewall jest 100%’owa?

Żaden system nie oferuje stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa. Oferowane przez nas mechanizm jakie dobieramy do konkretnej witryny, redukują ryzyko udanych ataków, ale nie eliminuje je całkowicie. Dlatego tak ważne jest również aktualizowanie WordPress aby zapobiec incydentom, które mogą ominąć nasze środki obronne i dotrzeć do aplikacji.

Jeśli chciałbyś uruchomić profesjonalny system ochrony dla swojej strony internetowej opartej o CMS WordPress to zachęcamy do skorzystania z usługi instalacji i konfiguracji wtyczek lub skorzystania z opieki serwisowej WordPress jaki w pakiecie rozszerzonym zawiera ochronę firewall.

Opieka WordPress