FAQ

Jestem zdecydowany na stworzenie strony www. Od czego zacząć?

DOMENA
Zastanowić się nad wyborem domeny, czyli adresu www Twoje nowej strony. Jeżeli firma działa lokalnie, domena może zawierać lokalizacje geograficzną. Np. jeśli jesteś stolarzem w Legionowie, dobrym wyborem może okazać się domena stolarz-legionowo.pl. Domenę wykupuje się przeważnie na rok a potem przedłuża jej ważność o kolejny. Jeżeli nie zarejestrowałeś/wykupiłeś jeszcze domeny, zrobimy to za Ciebie. Wiele przydatnych informacji o domenach internetowych znajdziesz tutaj.
HOSTING
Jeśli masz już domenę, potrzebujesz również serwera wirtualnego/hostingu, gdzie „zawiesimy” Twoją stronę. Miejsce na serwerze również opłaca się na rok. Firma Globalmedia oferuje również usługi hostingowe.
WYGLĄD/LAYOUT STRONY
Trzeba zdecydować jak będzie wyglądała strona główna, jakie podstrony i jakie funkcjonalności będzie zawierał serwis. Strona główna jest najważniejsza zarówno dla użytkownika jak i dla Google. Powinna być przejrzysta, streszczać zawartość całej strony.
Tworząc strony internetowe korzystamy w gotowych modułów i szablonów. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze naszych klientów, pomijając etap projekty graficznego.
Przygotowujemy listę szablonów, które spełniają określone w konspekcie założenia a klienci dokonując wyboru kierują się własnym gustem i upodobaniami w zakresie grafiki i kolorystyki.
TEKSTY I ZDJĘCIA
Na stronie internetowej publikujemy treści i zdjęcia dostarczone przez klienta. Teksty powinny szczegółowo opisywać profil działalności firmy i jej ofertę a zdjęcia wszystko ilustrować.
Istnieje możliwość zlecenia napisania tekstów na stronę firmową, natomiast zdjęcia można zakupić w jednym z serwisów, które taką sprzedaż prowadzą, np. Fotolia, Photoxpress.Współpracujemy z klientami nie tylko z Warszawy, ale także z całej Polski, tworząc strony internetowe zdalnie, kontaktując się z klientami telefonicznie, mailow0 oraz poprzez komunikator Skype; na podstawie dostarczonego przez klienta konspektu – opisu struktury menu, funkcjonalności, które strona powinna zawierać.

Jak wygląda typowy proces tworzenia strony internetowej?

Typowy proces tworzenia serwisu internetowego opisaliśmy tutaj.

Co to znaczy, że strona jest responsywna (RWD)?

Strona responsywna to taka, która dobrze wyświetla się na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że jej elementy są skalowane i automatycznie dostosowywane do wielkości ekranu, na którym strona jest wyświetlana; niezależnie od tego czy jest to tablet, telefon, czy biurowy komputer.

Ile kosztuje wykonanie strony internetowej?

Bez określenia pewnych wymagań, dotyczących jej wyglądu i budowy, nie jesteśmy w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Nasza firma oferuje stworzenie strony www na podstawie szablonu graficznego w przedziale cenowym pomiędzy 1000 a 3000 zł netto.
Godzina pracy naszego programisty to 60 zł netto.
Więcej informacji na stronie Cennik stron WordPress.

Czy będę mógł samodzielnie zmieniać treść na stronie?

Tak, ponieważ wszystkie strony, tworzymy na podstawie CMS WordPress, który umożliwia samodzielną edycję zawartości strony. W cenie stworzenia strony www jest również szkolenie, które umożliwia swobodne poruszanie się po systemie.

Co to jest CMS?

CMS (ang. Content Management System) to aplikacja internetowa pozwalająca na łatwą aktualizację i rozbudowę strony internetowej w czasie rzeczywistym, tzn., że wszystkie naniesione zmiany widoczne są od razu po ich zapisaniu w systemie. Nasza firma specjalizuje się w budowie stron internetowych na podstawie CMS WordPress

Czy strona będzie zindeksowana w wyszukiwarce Google?

Wszystkie strony tworzone przez Globalmedia są zoptymalizowane pod kątem Google i bardzo szybko indeksowane/zauważane przez jego roboty.

Chciałbym zamówić logo dla swojej firmy. Od czego zacząć?

Zaczynamy od wyboru wersji oferty – trzech lub pięciu propozycji logotypu, które przygotuje grafik. Następnie samodzielnie lub z naszą pomocą wypełniamy formularz, odpowiadając na pytania dotyczące branży w której działa firma, preferowanej kolorystyki, stylu, itp.

Jak wygląda proces tworzenia logotypu?

Na podstawie wypełnionego formularza grafik przygotowuje trzy lub pięć wersji logo; wybieramy jedną z nich i to nad nią będziemy pracować, poprawiać aż do otrzymania ostatecznej wersji. Logotyp jest dostarczany w najpopularniejszych obecnie formatach: jpg, png oraz ai (Adobe Illustrator). Dzięki temu swobodnie można wykorzystać logo na swojej stronie internetowej, na banerze w internecie czy materiałach drukowanych: ulotkach, folderach, wizytówkach.